ÚTULKY PO ČESKÉ REPUBLICEPřispívej svým pohybem na jakýkoliv útulek. Klidně na jeden a ten samý, Tobě srdci nejbližší, po dobu 12 měsíců.

Startovné je 250 Kč. Za každého účastníka posíláme 50 Kč útulku, podle tvého výběru. Ostatní finance pokryjí náklady na výrobu a odeslání medailí, grafické práce, provoz a administrativu.

Registrace jsou každý měsíc předem do posledního dne v měsíci a závody se běží ve vašem městě, nebo kde to máte rádi 1.-10. následující měsíc. Ve stejný datum je i nahrávání výsledků a to pomocí sportovní aplikace z mobilu (screenshot).

Veškeré informace, obdržíte emailem společně se startovním číslem po uhrazení startovného.

Budeme se těšit na hojnou účast a za pejsky předem děkujeme!

INFORMACE O ÚTULCÍCH

ÚTULEK PLZEŇ

> Útulek pro zvířata v nouzi byl otevřen 1. ledna 2010.

> Toto zařízení postavilo na svém pozemku město Plzeň a je jeho majitelem.

>  O umístěná zvířata i o celé zařízení pečují zaměstnanci Městské policie.

> Každý měsíc je do útulku přijato přibližně 30 psů a 40 koček a přibližně stejný počet jich je vydán.

>  Provoz útulku je nepřetržitý, podílí se na něm tým profesionálních ošetřovatelů a smluvní veterinární lékařka.

https://utulekplzen.cz

ÚTULEK TŘEBÍČ

>  Pomáhat potřebným nemůže jenom instituce. Město sice postavilo útulek, provozuje jej, platí zaměstnance, nakoupí krmení, zabezpečí veterinární péči, ale bez účasti veřejnosti, bez lidí obdařených soucitem to prostě nepůjde.

>  S poděkováním všem lidem dobré vůle, kteří přispěli v minulosti a dále přispívají dobrým skutkem ke zlepšení života našich čtyřnohých přátel.

> Vedení městského útulku pro opuštěná zvířata

https://mestskapolicie.trebic.cz/

ÚTULEK CHRUDIM

>  Věříme, že našim přístupem se nám podaří pomoci velkému množství němých, i přesto milujících tváří.

>  Naším cílem je co nejlépe zkvalitnit pobyt pejsků a kočiček v útulku, přesto i my víme, že sebelepší péčí nedokážeme nahradit teplo domova a láskyplný přístup majitele.

>  Proto všem zvířátkům přejeme ať u nás každé najde svoji rodinu, která mu vynahradí vše špatné. 

https://utulek-chrudim.cz

ÚTULEK SEDLIŠTĚ

>  Náš útulek vznikl v roce 1990. 

> Zabývá se ustájováním toulavých a nalezených psů a hotelem pro psy. Nachází se v obci Sedliště ve Slezsku, 8 km od města Frýdku-Místku směrem na Šenov. Zařízení je situováno ve velmi klidném prostředí, poblíž lesa. Psi jsou umístěni v prostorných zastřešených kotcích se zateplenými boudami. Dle povahy je každý pes buďto volně pouštěn do oploceného výběhu nebo s ošetřovatelem na procházce. V letních měsících mají psi možnost koupání v místním rybníku. Každý nalezený pejsek je po uplynutí karanténní lhůty naočkován proti vzteklině, odčerven a odblešen. Psi odchyceni na území města Frýdku-Místku jsou navíc čipováni. Nový majitel za psíka neplatí žádný poplatek v útulku.

https://www.pesweb.cz/

FARMA NADĚJE

Na Farmě ukazujeme lidem, že zvířata, kterým jsme dali nálepku hospodářská, se v prožívání lásky, radosti i bolesti nijak neliší od našich domácích mazlíčků. Rádi bychom proto ukázali, že tyto tvory není nutné využívat, a že lze i bez živočišných produktů vést zdravý, šťastný a plnohodnotný život. Koupili jsme pozemek o celkové rozloze 2,6 hektaru v obci Dobrovítov, nedaleko měst Čáslav a Kutná Hora, a začali budovat vše od základu na holé louce... tedy spíše poli. Na farmě žije kromě dobrovolníků kolem 80-ti zachráněných zvířátek (beránci, ovečky, kozičky, kozlíci, kůzlátka, prasátka, králíčci, slepičky, kohoutek, kočičky, kravičky a oslík), a noví obyvatelé stále přicházejí

https://farmanadeje.cz

PSÍ DEPOZITUM LITVÍNOV

> Pomáháme opuštěným a týraným zvířatům v nouzi, podporujeme kočičí a psí útulky a spolky po celé ČR

> Intenzivně se věnujeme osvětě ochrany zvířat ve spolupráci s podobně smýšlejícími lidmi i organizacemi

> pořádáme úspěšné akce na jejich podporu, např.: pravidelnou Umísťovací výstavu koček z útulku v rámci velkého veletrhu FOR PETS (každoročně v dubnu v Praze), oblíbenou akci MISS KOČKA, od r. 2014 se podílíme na úspěšné akci  Rekord Bull Sraz, kde se shromažďuje pomoc na bulíky v nouzi.

> Řadu let v úzké spolupráci s Nadací na ochranu zvířat úspěšně realizujeme kastrační program na venkově, kde je tato záležitost hrubě opomíjená a kde je stále dávána přednost nekonečné likvidaci čerstvě narozených koťat před účinnou prevencí, která je ve svém důsledku i zdravější pro samotné kočky (nejsou pak zbytečně vysilovány každoročními několikerými vrhy koťat).

https://kociciapsiazyl.cz/

ÚTULEK ZLÍN

> Útulek je situován nedaleko zastavěné části Zlína a je přístupný městskou hromadnou dopravou. Kapacita útulku umožňuje umístit zde až 80 psů a 40 koček a může na přechodnou dobu sloužit i jako útočiště pro handicapovaná volně žijící zvířata, jako jsou například ježci a ptáci.

https://www.utulekzlin.cz/

FARMA U VESELÝHO PSA

> Farma je domov, pro zvířata pocházející ze špatných podmínek. Místo, kde jsou zvířata pro mazlení a radost.

> Farma také poskytuje útočiště a dočasný domov pro pejsky.

> Nyní je farma také místem konání společenských akcí na podporu zvířat.

https://www.facebook.com/farma.u.veselyho.psa

ÚTULEK TRUTNOV

> Útulek pro opuštěné a zatoulané psy a Hotel pro psy

> Vrbová 459, Trutnov(v Poříčí naproti Olympu přes most a doprava)
tel.: 603 872 653 - v pracovní dny, tel.: 731 143 002 - o víkendech a svátcích

e-mail: utulek@trutnov.cz

e-mail: sic.tomas@trutnov.cz

https://www.trutnov.cz

ÚTULEK ÚSTÍ NAD LABEM

> Centrum pro zvířata v nouzi (dříve Městský útulek pro opuštěná zvířata) byl založen v roce 1995. Za dobu své existence se dostalo do povědomí mnoha Ústečanů a díky své prezentaci v regionálních i celostátních médiích i do povědomí lidí v širokém okolí. Útulek má uzavřeny smlouvy o spolupráci s některými obcemi ústeckého okresu, kterým za poplatek poskytuje své služby v jejich katastru.

> Centrum pro zvířata v nouzi slouží jako útočiště pro opuštěná a týraná zvířata a jako záchranná stanice pro zvířata naší fauny. Převážně se jedná o psy a kočky. Významná část psů bývá odchycena či převzata od občanů nebo odchycena městskou policií. Centrum odchyty zvířat neprovádí, spolupracuje s městskou policií, která pro něj tuto službu zajišťuje. Někteří psi jsou odchyceni a odebráni majitelům, jelikož se o ně špatně nebo nedostatečně starají. Bohužel v některých případech se jedná pouze o způsob, jak se někteří majitelé zbavují svého svěřence na náklady města. Občas jsou tak nechtění psi přivázáni u útulku či v jeho okolí. Již od vzniku centrum provádí cílené kastrace potulných koček, kterých je v našem města mnoho. Dohlíží také na to, aby byla tato populace zdravá a nevyskytovaly se v jednotlivých lokalitách různé nemoci, které by třeba mohly ohrozit i člověka.

https://www.utulek-ul.cz/

ÚTULEK BUŠTĚHRAD

> Útulek Bouchalka vznikl v roce 1989. Původně měl jen 7 kotců a sloužil spíše jako psí hotel, později převážily potřeby obcí a hotelové služby se staly jen okrajovou záležitostí. Jako útulek začal fungovat od roku 1993.

> Poté se Útulek se rozšířil na 88 kotců, byla přistavěna odchovna. Bylo dostavěno dalších 7 vnitřních kotců s venkovními výběhy a 8 venkovních kotců se zateplením. V létě 2013 bylo přistavěno ještě 5 vyhřívaných kotců. Útulek byl kompletně zastřešen proti přímému slunci. Později jsme přistavěli dalších 5 vytápěných kotců, v jiném stylu, aby byly co nejvíce účelné, ale i pěkné.

> V roce 2016 byly vystavěny nové kotce s vyhřívanými boudami, sloužící hlavně pro psí matky se štěňaty a pro malé psy.

> Na Bouchalku se svážejí psi z Kladenska, Slánska, Berounska, Prahy - západ a dalších měst a obcí Středočeského kraje.

> V současnosti máme 120 kotců, odchovnu štěňat, karanténí kotce, ošetřovnu.

Některé kotce jsou v samostatné budově, karanténa a kotce v odchovně štěňat jsou samostatně vytápěny. Třetina bud je vytápěna, všechny boudy jsou zateplené a vystlané slámou. Vlastní kotce jsou většinou pískové, ale některé i betonové, dle potřeby psa.

https://www.psiutulekbouchalka.cz/

RAFAEL - DOČASNÝ DOMOV Č. BUDĚJOVICE 

> KDO JSEM

Jmenuji se Iva Volková. Jsem (ne)obyčejná žena, která miluje zvířata, přírodu a vše živé, ale zejména psy a mým snem již odjakživa je pomáhat němým bezbranným tvářím. Už jsem nemohla nečinně přihlížet k utrpení psů. A tak jsem založila tento unikátní Dočasný domov na pomoc týraným psům. Mám veliké zkušenosti a řadu úspěchů v oblasti rehabilitací, masáží a léčení psychických traumat pejsků, a tyto poznatky nyní zúročuji v péči o týrané pejsky, o které se starám.

> JAK PRACUJI

Pejskům poskytuji nadstandardní péči a služby, které jim nemůžou být poskytovány v klasickém útulku. Léčím je jak na duši, tak i na těle. Pejskům provádím mimo jiné, i speciální osvědčené fyzioterapeutické a psychoterapeutické procedury. Učím je zvládání hygienických návyků a poskytuji výcvik základní poslušnosti formou pozitivní motivace. Po vyléčení pejskům hledám nové milující rodiny. Naše zařízení je pod dohledem veterinárních lékařů.

https://www.rafael-ops.cz/